Blog GROWHOUSEPOLAND
Praktyczne i wytrzymałe szklarnie bez fundamentów

Na samym początku zacznijmy od genezy szklarni bez fundamentów. Jak doskonale wiemy, pogoda na wschodzie nie rozpieszcza swoich mieszkańców. Zimy potrafią być wyjątkowo ciężkie i delikatna konstrukcja przeciętnego tunelu foliowego, czy taniej szklarni nie ma tam racji bytu. Dlatego też powstały szklarnie, które posiadamy w swojej ofercie. Wykonane są z mocnej, nierdzewnej stali malowanej proszkowo. Konstrukcja na dole posiada zakończenia w kształcie litery T, które wkopuje się w ziemię. W zestawie otrzymujemy także duży rulon poliwęglanu, który należy odpowiednio przyciąć i przykręcić do konstrukcji. Warto wspomnieć, że wszystkie miejsca na śruby są już wcześniej przygotowane w szkielecie szklarni, dlatego nie musimy się domyślać i stresować, czy poliwęglan został właściwie przytwierdzony do konstrukcji. 

Złożona szklarnia bez fundamentu jest na tyle stabilna i ciężka, że nie straszny nam jest żaden wiatr. Poliwęglan to materiał bardzo wytrzymały i odporny na duże obciążenia. Dzięki temu zimą, w przeciwieństwie do posiadaczy tuneli foliowych, którzy muszą demontować folię z konstrukcji, my możemy spać spokojnie. Decydując się na szklarnię Trioszkę, możemy być spokojni podwójnie, ponieważ model ten jest wewnątrz wzmocniony specjalnymi wspornikami, które jeszcze bardziej chronią konstrukcję i poliwęglan przed ciężkim śniegiem. 

Szklarnie są w środku bardzo szerokie i przestronne, dzięki czemu mamy bardzo dużo miejsca na uprawę najróżniejszych warzyw. Drzwi zostały przystosowane w taki sposób, aby każdy ogrodnik mógł bez żadnych problemów wjeżdżać i wyjeżdżać taczkami. 

Wracając do montażu - złożenie tych szklarni może znacznie nam ułatwić przejrzysta instrukcja, jednak musimy mieć świadomość, że nie jest to najłatwiejsze zadanie. Na pewno przyda się pomocnik lub dwóch. Pomyślmy także o wolnym dniu, ponieważ montaż zajmie nam sporo czasu. W sytuacji podbramkowej możemy podać naszym klientom numer do profesjonalisty, który składa te szklarnie. Trzymając instrukcję w dłoni i stojąc przy szklarni, montażysta jest nas w stanie poprowadzić krok po kroku co mamy zrobić, żeby złożyć konstrukcję i zamontować poliwęglan. 

Szklarnie bez funadamentów
to modele, do których możemy zapewnić także usługę montażową. Wykonuje ją zewnętrzna firma, koszt takiej usługi wynosi ok. 35% wartości szklarni. 

Szklarnie produkcji rosyjskiej to wybór idealny dla każdego ogrodnika, który potrzebuje dużo przestrzeni do pracy i nie chce obawiać się, czy konstrukcja nie pofrunie w siną dal podczas mocniejszej burzy.

GROWHOUSE

Nasze szklarnie cedrowe posiadają bardzo szeroki zakres funkcji, uważamy że są to najlepsze szklarnie drewniane na rynku.

POZNAJ NAS

Szklarnie budowane są ręcznie w Anglii, przez profesjonalnych stolarzy, którzy używają drewna z Czerwonego Cedru, czyli świetnego materiału budowlanego, który zapewnia niezwykłą wytrzymałość na niesprzyjające warunki pogodowe.

Zapraszamy do kontaktu

TESSEN
ul. Katowicka 3
43-300 Bielsko-Biała
tel. 504 596 495
email: biuro@growhousepoland.pl