Blog GROWHOUSEPOLAND
Kolorowa uprawa w szklarni ogrodowej

Zacznijmy od wyboru odpowiedniego modelu. Świetne predyspozycje do uprawy kwiatów ma szklarnia cedrowa róża, jest to najmniejsza z dostępnych na rynku szklarni królewskich, bardzo popularna w małych ogrodach między innymi dlatego że, świetnie wpasowuje się w otoczenie dzięki konstrukcji zbudowanej z szlachetnego drewna cedrowego, wykonywanej ręcznie przez najlepszych rzemieślników. Szklarnia cedrowa wspaniale się prezentuje przy każdym budynku i jest wręcz stworzona dla najbardziej wymagających ogrodników, którzy szukają szklarni z klasą i urzekającym wyglądem. Róża mimo małego rozmiaru prezentuje się bardzo okazale, zapewniając funkcjonalne wnętrze w którym można komfortowo oddać się swojej pasji ogrodniczej. Dzięki wbudowanym bocznym półkom będziemy mogli swobodnie ustawiać kwiaty, a puste dolne przestrzenie posłużą nam do przechowywania narzędzi, takich jak sekatory, konewki, łopatki i inne. Nasza szklarnia powinna być ustawiona na płaskim terenie oraz dobrze nasłonecznionym, jak najdalej od wysokich drzew i budynków rzucających cień. Nasz pomysł na uprawę róż doniczkowych w szklarni, przy domu jednorodzinnym: Kupujemy dorosłe już rośliny w różnej kolorystyce, z których będziemy mogli później stworzyć ogród różany w formie angielskiej. Sadzonki przesadzamy do doniczek i zasypujemy dobrą, żyzna ziemią, tak aby zanurzyć całą bryłę korzeniową. Oczywiście doniczki powinny mieć odpowiednią średnicę,(np. szer.11,7, wys.13,6 mm) zależną od wielkości korzenia. Sadzonki po posadzeniu powinny zostać obficie podlane. Gdy zaczną wzrastać i rozwijać kwiaty, należy staranie ich doglądać i usuwać zdrewniałe pędy, obrywać suche liście oraz pozbywać się przekwitłych kwiatostanów, pamiętajmy o podlewaniu. Tak doglądane kwiaty będą na pewno cieszyć każdego początkującego ogrodnika i dawać ogromną satysfakcję swoim wyglądem.

GROWHOUSE

Nasze szklarnie cedrowe posiadają bardzo szeroki zakres funkcji, uważamy że są to najlepsze szklarnie drewniane na rynku.

POZNAJ NAS

Szklarnie budowane są ręcznie w Anglii, przez profesjonalnych stolarzy, którzy używają drewna z Czerwonego Cedru, czyli świetnego materiału budowlanego, który zapewnia niezwykłą wytrzymałość na niesprzyjające warunki pogodowe.

Zapraszamy do kontaktu

TESSEN
ul. Katowicka 3
43-300 Bielsko-Biała
tel. 504 596 495
email: biuro@growhousepoland.pl