Blog GROWHOUSEPOLAND
Aranżacje szklarni w ogrodzie

Szklarnia ogrodowa daje wiele możliwości zagospodarowania miejsca wewnątrz. Jedni preferują zapełnić wnętrze donicami z roślinami tropikalnymi, inni stawiają szklarnie na gruncie, uprawiają w niej warzywa i owoce w okresie od wiosny do jesieni, a jeszcze inni ustawiają ją na tarasie i tworzą wewnątrz coś w stylu oranżerii, ogrodu zimowego z meblami, firanami i kwiatami w donicach. Niezależnie od upodobań klienta, który projektuje sobie wnętrze obiektu, my staramy się aby konstrukcja była staranna i trwale wykonana oraz stabilna na lata.

Do czego wykorzystuje się szklarnię?

Przede wszystkim do uprawy roślin ciepłolubnych, warzyw, owoców, kwiatów, w klimacie umiarkowanym, roślin tropikalnych, botanicznych, które potrzebują wysokiej temperatury otoczenia, całorocznej uprawy w gospodarstwach doświadczalnych i hodowlanych. Również coraz większym trendem staje się, tak jak pisaliśmy powyżej, konstrukcja posadowiona na tarasie lub płytach betonowych czy wylewce bisko domu, zagospodarowana wewnątrz jako miejsce wypoczynku, "oranżeria" połączona lub nie połączona ze ścianą budynku tworząca wewnątrz przytulny zakątek do użytkowania przez cały rok. Postanowiliśmy przedstawić kilka ciekawych aranżacji klientów, którzy wykorzystali szklarnię ogrodową Euro P, która jest gabarytowo większa od Euro M, dzięki czemu wewnątrz mamy znacznie większe możliwości "puszczenia" wodzy naszej wyobraźni, ale zanim zaczniemy, warto opisać ten model.

Czym wyróżnia się szklarnia Euro P?

Przede wszystkim wielkością, atrakcyjnym wyglądem i cenioną przez wielu klientów jakością. Najmniejszy wymiar szklarni to 380 x 309 cm, a największy to 457 x 830 cm, a zatem model posiada dwie szerokości (380 i 475), długość zwiększają się sukcesywnie. Co do koloru aluminium, które jest malowane proszkowo, występują barwy, czarny głęboki, biały alpejski, zielona jodła, srebrny aluminiowy, szary antracytowy oraz wersja niemalowana, wypełniona w zależności od upodobań klienta, szkłem ogrodniczym, hartowanym, poliwęglanem, co oczywiście wpływa na cenę tego modelu. Cała konstrukcja jest odporna na zmienne czynniki atmosferyczne, szkodliwe promieniowanie UV i uszkodzenia mechaniczne.

Ciekawe aranżacje klientów:

Pierwszą godną uwagi aranżacją jest szklarnia w kolorze czarnym głębokim, zamontowana na podwyższonym fundamencie w kolorze białym, dzięki czemu tworzy się nietypowa klastyczna, prosta, atrakcyjna konstrukcja, posiadająca podwójne drzwi, zapewniające lepszą cyrkulacje powietrza wewnątrz i szerszy dostęp, nie jest ona zbudowana na podwyższeniu, dlatego swobodnie mogą poruszać się osoby na wózku inwalidzkim. Wystrój w środku składa się z prostych drewnianych mebli, podwieszonej czarnej lampy i białych zacieniających zasłon. Na zewnątrz zauważamy, że z lewej części, do betonowej konstrukcji została dorobiona donica w kolorze podmurówki, w której posadzone zostały fioletowe irysy, z przodu ustawione zostały donice z czerwonymi pelargoniami i bakopami. Na zdjęciu widać, że ogród klienta nie jest dużych rozmiarów, ale rozplanowany jest spójnie i posiada wiele pasujących do siebie elementów. Naszym zdaniem jest to jedna z najpiękniejszych aranżacji tego modelu.

Druga aranżacja podobna jest do pierwszej usytuowana w niewielkim ogrodzie na tle zielonego żywopłotu z bukszpanu, wewnątrz jednak znajduje się wiele donic z kwiatami i niewielki stolik na cztery osoby wykonany z technorattanu. Szklarnia posiada wewnętrzne półki na których umieszczone są rośliny w doniczkach. Całość świetnie nadaje się z spotkania ze znajomymi w zmienną pogodę oraz odpoczynek w piękny słoneczny dzień.


Trzecia aranżacja małej szklarni ogrodowej, usytuowanej w dość nietypowym miejscu na podmurówce utrzymującej ciężar ziemi z lewej strony, której drzwi do wewnątrz znajdują się od krótszej ściany. Wewnątrz ustawiony jest stolik na cztery osoby i dużo pnących roślin w donicach. Całość wygląda bardzo atrakcyjnie, a usytuowanie pokazuje, że nawet na nierównym terenie może znaleźć się atrakcyjne miejsce na wybudowanie obiektu.


Wszystkie szklarnie ogrodowe opisane wyżej występowały w kolorze czarnym, dlatego przedstawiamy aranżację dla koloru czerwonego, który jest mało spotykany przy wyborze, dlatego nie znajduje się w standardowej palecie barw RAL. Szklarnia na zdjęciu posiada podwójne, przesuwne drzwi, dzięki czemu jest bardzo wygodna w użytkowaniu, wewnątrz znajdują się donice z drzewkami i krzaczkami pomidorków koktajlowych w donicach i zestaw sześciu krzeseł oraz stołu, a całość dopełniają białe zasłony na lewej stronie obiektu. Całość posadowiona jest na fundamencie i został utworzony dookoła placyk, na którym wysypane jest drobne kruszywo w kolorze beżowym. Szklarnia wygląda bardzo atrakcyjnie i elegancko przy wykonanym w starym stylu pensjonacie.

Ostatnią aranżacją która przykuła naszą uwagę, jest niewielka szklarnia w kolorze białym, usytuowana na podwyższonym istniejącym tarasie drewnianym. Wewnątrz ustawiony został zestaw mebli obiadowych z czerwonymi poduszkami, donice z drobnymi kwiatami, zawieszony lampion i zasłony w kolorze białym, zapewniające zacienienie w gorące dni. Podsumowując, szklarnia do ogrodu nie musi służyć jedynie jako miejsce do uprawiania warzyw, owoców i ziół w gruncie, może zostać również piękną, wolnostojącą oranżeria, wyeksponowana na tle ogrodu, chroniąca przed zmienna pogodą i alternatywą dla altan drewnianych oraz ludzi ceniących sobie nowoczesny, wyszukany styl. Każda przedstawiona aranżacja w artykule jest projektem naszych zadowolonych klientów.

GROWHOUSE

Nasze szklarnie cedrowe posiadają bardzo szeroki zakres funkcji, uważamy że są to najlepsze szklarnie drewniane na rynku.

POZNAJ NAS

Szklarnie budowane są ręcznie w Anglii, przez profesjonalnych stolarzy, którzy używają drewna z Czerwonego Cedru, czyli świetnego materiału budowlanego, który zapewnia niezwykłą wytrzymałość na niesprzyjające warunki pogodowe.

Zapraszamy do kontaktu

TESSEN
ul. Katowicka 3
43-300 Bielsko-Biała
tel. 504 596 495
email: biuro@growhousepoland.pl