Blog GROWHOUSEPOLAND
Uprawa w szklarni drewnianej - Dalie

Dalie możemy zakupić wiosną w sklepie lub centrum ogrodniczym zabezpieczone w woreczkach w postaci karp korzeniowych. Możemy też oczywiście wysiać nasiona tych pięknych kwiatów i po przepikowaniu roślin wysadzić je do ogrodu w odpowiednim momencie czyli po przymrozkach. Dalie to rośliny wprowadzające do ogrodu mnóstwo koloru, dynamiki. Duże rośliny niekiedy potrzebują podpór do prawidłowego funkcjonowania. Kto nie zna tych roślin? Chyba nie ma takich osób ponieważ dalie to rośliny naszych babć czy nawet prababć. Były wszechobecne w wiejskich ogródkach, rosły razem z malwami pod drewnianym płotem lub uroczą altanką. Wszyscy je znamy ale nie każdy wie jak z nimi postępować. Otóż rośliny te nie są wymagające co do podłożą lecz gdy damy im trochę żyznego kompostu pod karpy korzeniowe to z pewnością tego nie pożałujemy. Po przechowaniu karp korzeniowych w okresie zimowym czego możemy dokonać bez problemu będąc właścicielem szklarni ogrodowej sadzimy je do gruntu końcem kwietnia i obserwujemy pogodę. Jeśli zbliżają się chłodniejsze dni okryjmy roślinę, młode przyrosty dalii są wrażliwe na przymrozki. Sadząc te kwiaty w ogrodzie pamiętajmy o ich rozmiarach docelowych ponieważ duże odmiany tej rośliny powinny być sadzone nawet co 2 metry od siebie a te najmniejsze co 30-40 cm. Po intensywnym okresie wegetacyjnym jesienią po pierwszych przymrozkach ścinamy części nadziemne rośliny i wykopujemy jej bulwy lub karpy korzeniowe- jak kto woli je nazywać. Przechowujemy je w szklarni ogrodowej w stanowisku suchym ale nie wysuszonym. Karpy korzeniowe zabezpieczamy w pojemnikach obsypując je np. torfem. Wiosną możemy rozmnożyć nasze dalie poprzez podział karp i wysadzić je do donic. Pamiętajmy o umiejętnym podlewaniu i nawożeniu tych pięknych kwiatów a w szczególności w okresie kwitnienia czyli przez całe lato aż do pierwszych przymrozków.

GROWHOUSE

Nasze szklarnie cedrowe posiadają bardzo szeroki zakres funkcji, uważamy że są to najlepsze szklarnie drewniane na rynku.

POZNAJ NAS

Szklarnie budowane są ręcznie w Anglii, przez profesjonalnych stolarzy, którzy używają drewna z Czerwonego Cedru, czyli świetnego materiału budowlanego, który zapewnia niezwykłą wytrzymałość na niesprzyjające warunki pogodowe.

Zapraszamy do kontaktu

TESSEN
ul. Katowicka 3
43-300 Bielsko-Biała
tel. 504 596 495
email: biuro@growhousepoland.pl