Blog GROWHOUSEPOLAND
Tarasy drewniane kompozytowe

Zacznijmy od początku, czyli to jest deska kompozytowa? Kompozyt to tworzywo sztuczne powstałe z pyłu drzewnego, trocin oraz polichlorku winylu lub żywicy poliuretanowej, mieszanek mineralnych i włókien szklanych. Jedyna zmienna jaką możemy wyróżnić w składzie materiału to PP, czyli polipropylen lub HDPE polietylen, który jest stosunkowo twardszy niż ten pierwszy. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie materiału. Deski dostępne są w różnej kolorystyce, która może upodobnić materiał do naturalnego drewna lub być w barwach szarych, grafitowych i ciemno brązowych. Kompozyt jest bardzo lekki, niezwykle trwały pod względem butwienia, w pełni mrozoodporny i nie szkodzi mu promieniowanie UV ani woda. Warto nadmienić, że materiał ten jest prawie dwukrotnie droższy od naturalnego drewna, jednak deski te nie wymagają impregnacji oraz konserwacji. Tworzywo nie jest podatne również na odkształcenia, pleśnie, grzyby i insekty. Do czyszczenia kompozytu zalecane są delikatne detergenty i woda oraz w przypadku zarysowań, które powstają na skutek użytkowania, można je usunąć za pomocą papieru ściernego. Najlepszej jakości produkty, wytwarzane są z wykorzystaniem PCV, klasyfikowane jako materiał nie zapalny. Pozostałe są niestety palne i niezbyt odporne na gorące tłuszcze itp. W przeciwieństwie do drewna tarasowego naturalnego, deski kompozytowe nie wymagają malowania.
Przykładowa aranżacja z basenem poliestrowym wbudowanym w taras drewniany: taras z deski kompozytowej Twinson w kolorystyce ciemnej szarości, w skład wchodzi fundament wraz z wylewką, punktowe słupy betonowe, kontrlegary i legary. Wbudowany basen z niecką poliestrową o wymiarach 6,20x3,25x1,55m, na obrzeżach zostały ustawione donice skrzynkowe wypełnione keramzytem i ziemią z obsadzeniem śródziemnomorskim oraz leżaki z technrattanu, poza obrzeżami tarasu zostało wysypane drobne kruszywo w kolorystce białej. Deska kompozytowa to funkcjonalny i estetyczny sposób na wymarzony taras bez zbędnych udziwnień.

GROWHOUSE

Nasze szklarnie cedrowe posiadają bardzo szeroki zakres funkcji, uważamy że są to najlepsze szklarnie drewniane na rynku.

POZNAJ NAS

Szklarnie budowane są ręcznie w Anglii, przez profesjonalnych stolarzy, którzy używają drewna z Czerwonego Cedru, czyli świetnego materiału budowlanego, który zapewnia niezwykłą wytrzymałość na niesprzyjające warunki pogodowe.

Zapraszamy do kontaktu

TESSEN
ul. Katowicka 3
43-300 Bielsko-Biała
tel. 504 596 495
email: biuro@growhousepoland.pl