Blog GROWHOUSEPOLAND
Szklarnie drewniane z czerwonego cedru

Wiadomo, że materiał taki jak drewno, dzięki swojej naturalności, sprzyja lepszemu wzrostowi roślin i nie wydziela substancji im szkodzących. Szukając rozwiązania i najlepszego drewna do budowy konstrukcji szklarni, warto zainteresować się ręcznie robionymi przez angielskich stolarzy produktami wykonanymi ze szlachetnego, czerwonego cedru. Gdy już odnajdziemy tą ofertę (chociażby na naszej stronie) wysoka cena może nas zastanowić, jednak jest ona jak najbardziej adekwatna do jakości. Materiał ten bowiem pozyskiwany jest w Ameryce Północnej, w lasach deszczowych, w centralnej części Kolumbii i zachodnimi wybrzeżu Pacyfiku. Cedr czerwony jest gatunkiem iglastym, dorastającym do 60m wysokości i 2,5 m średnicy. Dopuszczalne jest pozyskiwanie drewna z tzw. drugiego i starego przyrostu, dzięki temu uzyskuje się materiał pełnowartościowy, gotowy do pracy w przemyśle. Drzewo to jest jednym z najdłużej żyjących i odpornych na szkodniki oraz grzyby iglaków. Jest lekkie, o jednorodnej, prostosłoistej strukturze, zawiera żywicę i olejki, posiada bardzo dobrą izolację oraz zachowanie ciepła, które zawdzięcza luźnemu układowi włókien i niskiej gęstości .

Cedr jest świetnym łapaczem dźwięku i tłumi nadmierny hałas. Głównymi składnikami jakie zawiera w swojej strukturze, nie różni się od innych gatunków iglastych, jedyną ciekawostką jest to, że zwiera dwa razy więcej substancji rozpuszczalnych, które charakterystycznie zmieniają zapach i kolor oraz tworzą go materiałem z idealnymi właściwościami mechanicznymi, wilgotnością 6%, 20%, klasą wytrzymałości 2, wartością cieplną 22.56 MJ/kg, gęstością 350 - 360 kg/m3, itd. 

Wybierając szklarnię drewnianą z czerwonego cedru, gwarantujemy sobie jakość, trwałość, wytrzymałość i stabilność, drewna pozyskiwanego tylko z lasów certyfikowanych, zarządzanych całkowicie bezpiecznie, dbając o stabilną i zrównoważoną gospodarkę leśną. Całokształt konstrukcji drewnianej daje niebywały efekt naturalności i pięknego estetycznego wyglądu, na tle roślinności i budynku oraz bezpieczną i w pełni ekologiczną uprawę

GROWHOUSE

Nasze szklarnie cedrowe posiadają bardzo szeroki zakres funkcji, uważamy że są to najlepsze szklarnie drewniane na rynku.

POZNAJ NAS

Szklarnie budowane są ręcznie w Anglii, przez profesjonalnych stolarzy, którzy używają drewna z Czerwonego Cedru, czyli świetnego materiału budowlanego, który zapewnia niezwykłą wytrzymałość na niesprzyjające warunki pogodowe.

Zapraszamy do kontaktu

TESSEN
ul. Katowicka 3
43-300 Bielsko-Biała
tel. 504 596 495
email: biuro@growhousepoland.pl