Blog GROWHOUSEPOLAND
Szklarnia ogrodowa i kompostownik

Z tym problemem poradzi sobie dobry kompostownik. W każdej szklarni ogrodowej musimy pamiętać o usuwaniu odpadów organicznych. Z kompostowania odpadów organicznych uzyskamy dobrą i niedrogą odżywkę organiczną do gleby, którą możemy wykorzystać w uprawie warzyw lub kwiatów w szklarniach ogrodowych. Dobry kompostownik musi być łatwy w obsłudze, być trwały i pojemny. Tak samo jak każda dobrze zaprojektowana szklarnia ogrodowa. Praca pod szkłem w naszej szklarni ogrodowej musi nam przysparzać dużo radości, satysfakcji oraz udanych plonów. Te ostatnie są uwarunkowane między innymi od dobrego podłoża zastosowanego w naszej szklarni. Aby uzyskać odpowiednią ziemię kompostową wrzucamy do naszego kompostownika już gotową ziemię z odpadów biodegradowalnych z innego kompostownika. Jeśli nie mamy do takiej ziemi dostępu możemy wykorzystać istniejące na rynku odpowiednie preparaty zawierające szczepy bakterii. Masę uzyskaną w kompostowniki ze szklarni ogrodowej mieszamy co kilka tygodni. W ten sposób umożliwiamy dostęp tlenu oraz mikroorganizmów. Oprócz odpadów z naszej szklarni ogrodowej możemy kompostować: - rozdrobnione gałęzie, opadłe owoce z drzew i krzewów, ścięte kwiaty, organiczne odpady z kuchni oraz popiół z kominka. Pamiętajmy aby nigdy nie kompostować roślin porażonych chorobą, skórek z owoców cytrusowych, zakonserwowanych solą lub octem odpadów kuchennych oraz kości i mięsa. Dobry kompostownik na pewno przyda się przy każdej szklarni ogrodowej. Szklarnie ogrodowe wymagają odpowiedniego podejścia do tematu upraw po ich dachami jak chociażby stosowania dobrej ziemi z kompostownika.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowoczesnych kompostowników ogrodowych!

Sklep online

GROWHOUSE

Nasze szklarnie cedrowe posiadają bardzo szeroki zakres funkcji, uważamy że są to najlepsze szklarnie drewniane na rynku.

POZNAJ NAS

Szklarnie budowane są ręcznie w Anglii, przez profesjonalnych stolarzy, którzy używają drewna z Czerwonego Cedru, czyli świetnego materiału budowlanego, który zapewnia niezwykłą wytrzymałość na niesprzyjające warunki pogodowe.

Zapraszamy do kontaktu

TESSEN
ul. Katowicka 3
43-300 Bielsko-Biała
tel. 504 596 495
email: biuro@growhousepoland.pl