Blog GROWHOUSEPOLAND
Szklarnia ogrodowa - kilka ważnych pytań

Zacznijmy od tego czym jest szklarnia i co daje potencjalnemu nabywcy

Jest to budowla wykonana zazwyczaj ze stalowych solidnych, wytrzymałych profili, jej dach i ściany wypełniane są poliwęglanem lub szkłem. Cały obiekt jest tak przystosowany i zabudowany, aby chronić rośliny przed szkodliwymi czynnikami pogodowymi, jednocześnie pomagając w zwiększeniu plonów i maksymalnym wykorzystaniu ciepła i słonecznych dni dla zdrowej, naturalnej uprawy. Szklarnie ogrodowe często wyposażane są również w urządzenia pomagające w ogrzewaniu, podlewaniu, nawilżaniu powietrza, nawadniania gruntu, wymiany powietrza i doświetlania, aby pomóc w łatwiejszym utrzymaniu odpowiedniego mikroklimatu do uprawy poszczególnej grupy roślin. Popularnie obiekty służą głównie do uprawy ciepłolubnych roślin jadalnych i ozdobnych, uprawy botanicznych roślin lubiących wysokie temperatury tropikalne, upraw doświadczalnych, dużych upraw całorocznych oraz co ciekawe coraz częściej wykorzystywane do stworzenia miejsca wypoczynkowego z duża ilością roślin w donicach i meblami ogrodowymi. Dzięki szklarnią przydomowym możesz rozpocząć wysiew nasion już w połowie lutego, a zbierać plony przez cały okres wegetacji do końca października. Nowalijki z własnej uprawy są dużo zdrowsze od warzyw i owoców kupowanych w hipermarketach i na targach. W zależności od preferowanych wymiarów, szklarnia ogrodowa powinna zostać usadowiona na płaskim terenie, bez spadków, dobrze przymocowana do podłoża, za pomocą np. fundamentu i zabezpieczona przed uciekaniem ciepłego powietrza z wnętrza.

Konserwacja szklarni

Pod koniec każdego sezonu należy pozbyć się wyjałowionej warstwy wierzchniej i odpowiednio umyć wnętrze obiektu oraz zdezynfekować, ponieważ wilgoć, stare resztki roślin i wysoka temperatura, zapewnią grzybom, chorobą, bakterią, doskonałe warunki do rozwoju i uderzenia ze zdwojoną siłą na nową uprawę, dziesiątkując ją i niszcząc nasze marzenia o pięknej uprawie. Dlatego właśnie pamiętaj o zachowaniu czystości w szklarni ogrodowej, usuwaniu porażonych i chorych części roślin oraz dezynfekowaniu narzędzi ogrodniczych. Aby zapobiec wyjałowieniu gleby warto wzbogacać ją pod koniec okresu wegetacji nawozami organicznymi, aby nowa uprawa mogła rosnąć w odpowiednich dla niej warunkach.

Jeśli chcesz cieszyć się zdrową, ekologiczną uprawą przez cały okres od wiosny do jesieni, wystarczy ci nieogrzewaną szklarnię ogrodową, która zapewni odpowiednią powierzchnie i odpowiednią ochronę dla roślin, jeśli jednak preferujesz szklarnię ogrzewana, musi wziąć pod uwagę duże koszty związane z jej utrzymaniem.

GROWHOUSE

Nasze szklarnie cedrowe posiadają bardzo szeroki zakres funkcji, uważamy że są to najlepsze szklarnie drewniane na rynku.

POZNAJ NAS

Szklarnie budowane są ręcznie w Anglii, przez profesjonalnych stolarzy, którzy używają drewna z Czerwonego Cedru, czyli świetnego materiału budowlanego, który zapewnia niezwykłą wytrzymałość na niesprzyjające warunki pogodowe.

Zapraszamy do kontaktu

TESSEN
ul. Katowicka 3
43-300 Bielsko-Biała
tel. 504 596 495
email: biuro@growhousepoland.pl