Blog GROWHOUSEPOLAND
Rozsady ziół, warzyw, kwiatów. Kupować czy wysiewać?

Uzbrajając szklarnię ogrodową w prosty ale skuteczny system grzewczy na prąd możliwości wysiewu własnych rozsad stają o wiele większe ale nie jest to konieczność. Istotą sprawy jest to aby szklarnia była odpowiednio naświetlona a temperatura w niej utrzymywała się powyżej 10 stopni Celsjusza. Taka temperatura jest optymalna do wysiewu i skiełkowania nasion. W celu usprawnienia naszej produkcji rozsad w szklarni oprócz półek, ław, systemu nawadniającego czy wywietrznika powinniśmy mieć tzw. Propagatory czyli skrzynki przeszklone z przykrywką. Po skiełkowaniu roślin w dni słoneczne i ciepłe ściągamy pokrywki z propagatorów. Mając szklarnie ogrzewaną możemy wysiewać nasiona np. pomidora czy papryki już końcem stycznia. W przypadku innych roślin chociażby ziół optymalnym terminem wysiewania nasion to koniec marca a początek kwietnia. Po 15 maja czyli po tzw. „zimnych ogrodnikach” wyhodowane rozsady możemy wysadzać w ogrodzie na odpowiednio przygotowane stanowiska. Oczywiście szklarnia ogrodowa to oaza dla roślin prawie przez cały rok. Daje ona nam duże możliwości wykazania się w kwestii własnych upraw warzyw, ziół czy kwiatów. Powodzenia. Wiosna już bardzo blisko!

GROWHOUSE

Nasze szklarnie cedrowe posiadają bardzo szeroki zakres funkcji, uważamy że są to najlepsze szklarnie drewniane na rynku.

POZNAJ NAS

Szklarnie budowane są ręcznie w Anglii, przez profesjonalnych stolarzy, którzy używają drewna z Czerwonego Cedru, czyli świetnego materiału budowlanego, który zapewnia niezwykłą wytrzymałość na niesprzyjające warunki pogodowe.

Zapraszamy do kontaktu

TESSEN
ul. Katowicka 3
43-300 Bielsko-Biała
tel. 504 596 495
email: biuro@growhousepoland.pl