Blog GROWHOUSEPOLAND
Ogórek i pomidor pod jednym dachem.

Z uprawą ogórka i pomidora pod jednym dachem szklarni czy foliaka jest jak w życiu. Ilu amatorów i hodowców tyle też opinii. Zacznijmy od konkretów. Pan Ogórek lubi wilgotne podłoże i powietrze, nie lubi przeciągów. Z kolei Pan Pomidor to osobnik lubujący się w tunelach, szklarniach przewietrzanych w upalne dni, nie toleruje nadmiernej wilgoci w podłożu ani powietrzu. Co do gustów kulinarnych i tutaj obaj panowie różnią się od siebie znacząco. Mr. Tomato lubi na kwaśno a Mr. Cucumber dobrze się zapatruje na podłoże obojętne. Obaj panowie są niestety nieco chorobliwi. I tak Pan ogórek często zainfekowany jest mączniakiem rzekomym a jego kumpel Pomidor z kolei łapie zarazę ziemniaczaną. To więc jak? Razem czy osobno? Tak jak w tytule czyli jeśli uprawiać pomidora i ogórka na skalę przemysłową to na pewno osobno, z kolei w uprawach amatorskich, na działce, w tunelu foliowym czy szklarni ogrodowej można te dwa gatunki łączyć w odpowiedni sposób tak aby nie wpływało to znacząco na jakość i ilość plonów. Pamiętajmy, że o to w tym wszystkim chodzi abyśmy mogli się cieszyć prawdziwym urodzajem własnych, ekologicznych ogórków i pomidorów. Na zdrowie!

GROWHOUSE

Nasze szklarnie cedrowe posiadają bardzo szeroki zakres funkcji, uważamy że są to najlepsze szklarnie drewniane na rynku.

POZNAJ NAS

Szklarnie budowane są ręcznie w Anglii, przez profesjonalnych stolarzy, którzy używają drewna z Czerwonego Cedru, czyli świetnego materiału budowlanego, który zapewnia niezwykłą wytrzymałość na niesprzyjające warunki pogodowe.

Zapraszamy do kontaktu

TESSEN
ul. Katowicka 3
43-300 Bielsko-Biała
tel. 504 596 495
email: biuro@growhousepoland.pl