Blog GROWHOUSEPOLAND
Nowoczesna mini szklarnia do domu

Wychodząc naprzeciw nowoczesnym technologiom uprawowym w domu, stworzona została mini szklarnia do użytku domowego. Jest to produkt, który przybył do nas z Japonii, jego funkcjonalna struktura zamknięta w produkcie wielkości akwarium i pozwala na całkowicie bezpieczną, zieloną uprawę nawet w najciemniejszym miejscu mieszkania. Innowacyjna, inteligentna uprawa hydroponiczna zapewnia między innymi zdrowe i ekologiczne zbiory ziół i warzyw przy minimalnym nakładzie finansowym i czasowym, porządek oraz czystość w mieszkaniu, bez ziemi i intuicyjną, prostą obsługę. Produkt ten jest idealny dla użytkowników mieszkających w dużym mieście, z barakiem czasu a jednocześnie chcących posiadać domową uprawę bez zanieczyszczeń. Zgodzimy się więc, że znacznie lepiej smakuje i wygląda sałata świeżo zarwana z domowego ogrodu wykorzystana do sałatki oraz znacznie lepiej przekonać dziecko do zjedzenia warzyw jeśli wyglądają one kolorowo i ciekawie, a przy okazji posiadają znacznie więcej zdrowych witamin potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego i nie tylko. Dzięki specjalnemu światłu LED, połączeniu wentylacji i pompie wodnej, wewnątrz zapewniona jest specjalistyczna stała temperatura oraz korzystne parametry dla roślin.

Co to jest hydroponika? Jest to prosta uprawa roślin na pożywce wodnej, bez ziemi i niebezpiecznych zarodników pleśni oraz jaj owadów powstających bezpośrednio w glebie.

Jak przygotować uprawę? Zaraz po dostawie produktu, należy elementy plastikowe dokładnie umyć oraz złożyć zgodnie z instrukcją, trwa to około kilku minut i jest bardzo proste. Do urządzenia dołączony jest zestaw gąbek uprawowych, które przed posadzeniem nasion należy namoczyć, czyli wrzucić do miski z woda i kilku krotnie "wycisnąć" aż znikną pęcherzyki powietrza. Następnie przygotować roztwór nawozu w wodzie z możliwie niskim stężeniem azotu. Wlewając pożywkę obserwuj ułożenie pływaka(jeśli niebieska linia znajdzie się na brzegu pojemnika znaczy to, że wystarczy na cały cykl uprawowy. Uwaga nawozy wlewane do wody powinny posiadać w składzie azot, fosfor i potas oraz mikroelementy. Następnie delikatnie ułóż panel hydroponiczny, tak aby unosił się na wodzie. Gąbki włóż tak aby dotykały lekko pożywki, do gąbeczki wysiej ok. 1-2 ziaren, im więcej tym większe prawdopodobieństwo rozwinięcia się rośliny. Zaślepkami zakryj nie wykorzystane miejsca w panelu. Pojemniki wsuń do obudowy i włącz odpowiedni program uprawowy. Teraz pozostaje tylko czekać na pierwsze plony z domowej uprawy hydroponicznej w Green Farm.

GROWHOUSE

Nasze szklarnie cedrowe posiadają bardzo szeroki zakres funkcji, uważamy że są to najlepsze szklarnie drewniane na rynku.

POZNAJ NAS

Szklarnie budowane są ręcznie w Anglii, przez profesjonalnych stolarzy, którzy używają drewna z Czerwonego Cedru, czyli świetnego materiału budowlanego, który zapewnia niezwykłą wytrzymałość na niesprzyjające warunki pogodowe.

Zapraszamy do kontaktu

TESSEN
ul. Katowicka 3
43-300 Bielsko-Biała
tel. 504 596 495
email: biuro@growhousepoland.pl