Blog GROWHOUSEPOLAND
Ekologiczne i praktyczne rozwiązania

Aby dbać o ogród, niepotrzebne są wymyślne rozwiązania, wystarczą najprostsze rzeczy. Pierwszą z nich może być ekologiczny zbiornik na wodę deszczową, zapewniający naturalne nawodnienie twoim roślinom. Woda zebrana w pojemniku posiada idealne pH dla sadzonek doniczkowych, trawników, drzewek i krzewów. Dodatkowo w okresie dużych susz i zapotrzebowania na nawodnienie, pomaga w oszczędzeniu energii i pieniędzy, które wydajemy na wodę pozyskiwaną z wodociągu. Zbiorniki na deszczówkę występują w dwóch rodzajach. Pierwsze zbiorniki dekoracyjne mają za zadanie nie tylko zbieranie wody dyszowej z rynny spustowej, ale również posiadają specjalny osprzęt do jej filtrowania, czyli oddzielania wody od zanieczyszczeń takich jak liście i drobne gałęzie, które mogą osadzać się na dnie zbiornika i wytwarzać nieprzyjemny zapach, przyciągający niechciane owady.
Dodatkowo jak sama nazwa wskazuje zbiorniki są dekoracyjne, czyli przybierają różne kształty począwszy od dużych beczek, murowanych studzienek, po pnie ściętego drzewa, skały i inne. Produkty zbudowane zostały z lekkiego i trwałego polietylenu, dzięki czemu wykazują dużą wytrzymałość na uszkodzenia. Każdy zbiornik posiada dobrze zabezpieczoną pokrywę, zapewniającą szczelne zamknięcie wody wewnątrz i brak dostępu dla małych dzieci oraz prosty pobór wody przez zawór umieszczony w dolnej części pojemnika.Drugim rodzajem zbiorników są zbiorniki plastikowe, wykonane z materiału w 100% przeznaczonego do recyklingu, o bardzo dużej pojemności. Produkty te świetnie nadają się do podłączenia do rynny oraz postawienia bezpośrednio pod nią. W zależności od modelu posiadają one podstawę, podłączenie do rynny oraz kranik. Ogrodowy zbiornik na wodę deszczową dobrze wygląda na tle zieleni i świetnie nadaje się do podlewania roślin w szklarni ogrodowej.

Trzecim rozwiązaniem są ekologiczne kompostowniki ogrodowe. Jeśli chcesz zawsze mięć pod ręką naturalny i ekologicznie wyprodukowany kompost, bez brzydkich zapachów, które wydzielają się w procesie rozkładania odpadów z ogrodu, zainteresuj się nowoczesnym ekologicznym kompostownikiem. Produkt dzięki swojej budowie i specjalnym otworkom napowietrzającym pozwala w szybkim czasie, dokładnie rozłożyć się całej zawartości pojemnika, czyli odpada organicznym na naturalny kompost. Kompostowniki ogrodowe posiadają specjalny zielony kolor, który wygląda estetycznie na tle zieleni ogrodowej.Kompost pozyskiwany z rozkładu odpadów organicznych może być wykorzystany, jako naturalny nawóz do roślin doniczkowych, drzewek i krzewów oraz uprawy warzyw. Dzięki tym dwóm prostym rozwiązaniom sprawisz, że twój ogród stanie się naturalnie piękny i jednocześnie funkcjonalny oraz samo wystarczalny.

GROWHOUSE

Nasze szklarnie cedrowe posiadają bardzo szeroki zakres funkcji, uważamy że są to najlepsze szklarnie drewniane na rynku.

POZNAJ NAS

Szklarnie budowane są ręcznie w Anglii, przez profesjonalnych stolarzy, którzy używają drewna z Czerwonego Cedru, czyli świetnego materiału budowlanego, który zapewnia niezwykłą wytrzymałość na niesprzyjające warunki pogodowe.

Zapraszamy do kontaktu

TESSEN
ul. Katowicka 3
43-300 Bielsko-Biała
tel. 504 596 495
email: biuro@growhousepoland.pl