Blog GROWHOUSEPOLAND
Drewniane altany ogrodowe

Porządna altana drewniana cechuje się stabilną konstrukcją wykonaną z wysokogatunkowego drewna, które powinno być poddane odpowiedniej obróbce i zabezpieczone przed negatywnymi zjawiskami atmosferycznymi. Najczęściej spotykanym budulcem, z którego powstają altany ogrodowe, jest drewno sosnowe i świerkowe. Świerk jest materiałem bardzo miękkim, a sosna miękkim pod względem klasy wytrzymałości, są to dwa produkty najlepsze w obróbce, sprężyste i wytrzymałe mechanicznie. Mniej popularnymi gatunkami rodzimymi do budowy altany ze względu na wyższą cenę, są drewno dębowe oraz drewno z modrzewia. Dąb ma bardzo dobre właściwości wytrzymałościowe oraz jest odporny na ścieranie. Natomiast modrzew jest odporny na wilgoć, grzyby i szkodniki. Aby budowa altany drewnianej przebiegała sprawnie, należy wybrać drewno z pewnego źródła. Niezależnie od tego czy wybierzemy sosnę, modrzew albo inny rodzaj, każde z nich wymaga odpowiedniej impregnacji. Dzięki temu zabezpieczaniu możemy mieć pewność, że materiał wytrzyma cięższe warunki atmosferyczne, mocne promieniowanie UV, uciążliwe choroby czy szkodniki. O powtarzaniu tego zabiegu należy pamiętać w kolejnych latach użytkowania altany. Jeżeli nie zostanie zastosowana impregnacja, drewno może stawać się matowe, popękane, połuszczone przez miedzy innymi szkodniki i pleśnie. Mnóstwo ludzi twierdzi, że nie ma nic przyjemniejszego niż wypoczynek w altanie po kilkugodzinnej pracy w ogrodzie i mają rację! Altanka posłuży nam także jako klimatyczne miejsce spotkań z rodziną czy przyjaciółmi. Jesienią dach altany ochroni nas przed deszczem, latem daje ukojenie od mocnego słońca. Możemy być pewni, że nasza altana drewniana, zawsze uraczy nas gościnną atmosferą i spokojem. Jak możemy zaaranżować altanę w środku? Na przykład meblami z technorattanu, kominkiem ceramicznym w meksykańskie wzory i donicami skrzynkowymi w kolorze białym z obsadzeniem Surfini i Bakopy Sutera w kolorystce różowo białej. To miejsce na pewno stanie się świetnym wnętrzem do spotkań rodzinnych i codziennego odpoczynku.

GROWHOUSE

Nasze szklarnie cedrowe posiadają bardzo szeroki zakres funkcji, uważamy że są to najlepsze szklarnie drewniane na rynku.

POZNAJ NAS

Szklarnie budowane są ręcznie w Anglii, przez profesjonalnych stolarzy, którzy używają drewna z Czerwonego Cedru, czyli świetnego materiału budowlanego, który zapewnia niezwykłą wytrzymałość na niesprzyjające warunki pogodowe.

Zapraszamy do kontaktu

TESSEN
ul. Katowicka 3
43-300 Bielsko-Biała
tel. 504 596 495
email: biuro@growhousepoland.pl